Anasayfa / Basında Biz / ‘Vahyin Gölgesinde Sosyal Hayat’ Konulu Seminer Düzenlendi

‘Vahyin Gölgesinde Sosyal Hayat’ Konulu Seminer Düzenlendi

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Kardelen Derneği tarafından “Vahyin Gölgesinde Sosyal Hayat” konulu seminer düzenledi.

Belediye konferans salonunda düzenlenen seminer Türkiye’nin ilk ve tek kadın müfessiri Semra Kürün Çekmegil tarafından verildi.

Çekmegil konuşmasında, “Bu din akıl ve vahiy ile kaimdir. Din, gönüllü kabul esasına dayanır. Dinde zorlama olmadığı gibi din bir vicdan işi de değildir. Din, insanların yaşayış biçimini, hayatlarını düzenleyen kanunları içerir. Dolayısıyla baş eğmek, itaat etmek, idare etmek, ceza veya mükafat vermek, hesaba çekmek gibi anlamları vardır. Bu din hangi toplum ve çağda olursa olsun, hayatlarını onunla tanzim edenlerin yaşam kalitelerini artırır. Ancak sosyal hayatta dinin hakim olması için maddi-manevi bütün imkanlar bu uğurda kullanıldığı müddetçe adalet ve güven sağlanır. Çünkü Allah, dinini, diniyle arzuladığı hayat nizamının tahakkukunu, müminlerin çalışmasına bağlamış ve yardımını bu çerçevede yapacağını vaat etmiştir” dedi.

Düzenlenen programa Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, okul müdürleri, Kardelen Derneği Başkanı Ekrem Ekinci ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak : İHA

 

habeerin linki:

http://beyazgazete.com/haber/2016/3/28/vahyin-golgesinde-sosyal-hayat-konulu-seminer-duzenlendi-3193661.html

Hakkında Sufi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardelen